صفحه ۶۵۹

«88» پیام در رابطه با محکومیت آقای دکتر سیدهاشم آقاجری

1381817
( بسم الله الرحمن الرحیم)
انا لله و انا الیه راجعون

با کمال تأسف خبر ناگوار و شوک آور محکومیت آقای دکتر سیدهاشم آقاجری - مجروح جنگ تحمیلی، برادر شهید و استاد دانشگاه - را در ماه رمضان، ماه رحمت واسعه الهی، به حکمی بی مبنا و ظالمانه دریافت نمودم.

هیچ زمانی احتمال داده نمی شد که در انقلابی که به نام عدالت و آزادی و پیاده شدن دستورات حیات بخش اسلام و تأمین حقوق مشروع مردم و با تقدیم این همه شهید و مجروح به پیروزی رسید، با چنین برخوردهای تند و خشونت باری به بهانه حمایت از اسلام که شریعت سمحه سهله و دین رحمت و محبت است مواجه شویم.

اگر کسانی خواسته باشند به اسلام و نظام اسلامی و روحانیت شیعه ضربه وارد نمایند راهی موفق تر از این وجود ندارد که در عصر ارتباطات جهانی چنین احکام خشونت بار و بی مبنایی را برای یک سخنرانی در یک جای محدود، به نام دفاع از اسلام و روحانیت صادر نمایند.

جای تأسف است که اقلیتی در کشور به خود اجازه می‎دهند برای حفظ قدرت و مقام خویش با جان و حیثیت بندگان خدا و آبروی اسلام و کشور بازی کنند، و حضرات آیات و علمای اعلام و مجامع علمی و حقوقی ساکت بنشینند. آیا حفظ جان یک بیگناه آنقدر بی اهمیت است که سنگربانان دین و قانون چنین بی تفاوت تماشاگر آن می‎باشند؟!

امیرالمؤمنین (ع) پس از آنکه شنید زینت آلات زنان مسلمان و معاهد ربوده شده

ناوبری کتاب