صفحه ۶۳۷

«82» پاسخ به شبهات اعتقادی و تاریخی

138165
( به نام خدا)

با عرض سلام و توفیق عبادت به درگاه حضرت احدیت، و طلب و درخواست عاجزانه از خداوند منان برای حفظ سلامتی و علو درجات معنوی برای حضرت آیت الله العظمی حسینعلی منتظری دامت برکاته؛ خواهشمندم به سؤالات این حقیر پاسخ فرمایید؛ و در پایان هم التماس دعا داریم.

س 1 - آیا انبیاء و امامان (ع) هم از گناه و هم از اشتباه مصون هستند. اگر جواب مثبت می‎باشد، آن اشتباهاتی که ما در زندگی انبیاء می‎یابیم - آدم، یونس و... - و آن را ترک اولی می‎نامیم چیست ؟ لطفا همراه توضیح و استناد به آیات و روایات.

س 2 - با وجود سفارش زیاد از پیامبر(ص) و امامان معصوم (ع) در مورد ازدواج با خانواده های با اصل و نسب و دیندار، چرا امام حسن مجتبی (ع) از خانواده منافق که هویت خانواده و فرزندانش در تاریخ اسلام اظهر من الشمس است، یعنی - اشعث کندی - که بعدها همین دختر اشعث - جعده - باعث شهادت حضرت گردید زن گرفت ؟ آیا بهتر نبود که این امام همام با خانواده با اصل و نسب و دیندار و خانواده ای که دشمن آل علی (ع) نباشند ازدواج می‎کرد؟

س 3 - ما معتقدیم که خلیفه دوم ظلم ها در حق علی (ع) و فاطمه زهرا(س) روا داشته است که نیاز به توضیح در محضر شما نیست. پس به چه علتی حضرت دختر خود یا به نقلی خواهر خود را به زنی به خلیفه دوم می‎دهد؟ آیا این کار نوعی سازش و رد اختلافات و کم کردن رنگ جامه و پیراهنی که از بار گناه و معصیت ما بر قامت خلیفه دوم دوخته ایم نیست ؟

جام می‎و خون دل، هر یک به کسی دادند ____ در دایره قسمت اوضاع چنین باشد

نظر به اینکه اینجانب علاقه فراوان به حضرتعالی دارم و در مکانهای مختلف برای رضایت خداوند از شما دفاع نموده ام، حتی در سپاه پاسداران و غیره...، که مشکلاتی هم از این بابت به من

ناوبری کتاب