صفحه ۶۱۶

جذاب تر از اسلام حقیقی وجود ندارد. من چند روز پیش شاهد بودم که فرد اهل کتاب ایرانی ای که در کانادا زندگی می‎کند مسلمان شد.

ما تمام سؤالات را جمع می‎کنیم و در هنگام پاسخگویی قدرت صوت و نوشتار را از همه می‎گیریم که مزاحمتی ایجاد نشود، زیرا همه جور افراد وارد اطاق می‎شوند. ما اجازه بحث سیاسی نمی دهیم و سعی می‎کنیم که همیشه فقط بحث دینی صورت گیرد؛ و چون سنی و اهل کتاب نیز در اطاق وجود دارد، سعی می‎کنیم بیشتر از آیات قرآن کریم مسائل پاسخ داده بشود. خوشحال می‎شوم اگر در این راه شما ما را هدایت و ارشاد کنید که ما همان را دنبال داشته باشیم. اگر نماینده ای از طرف شما با من تماس بگیرد من تمام اطلاعات از اطاقها و ایجاد اطاق و کنترل اطاق را می‎توانم در فرصت کوتاهی آموزش بدهم. ما در حال حاضر بحث اهل کتاب را می‎کنیم.

من اطلاعات دینی خیلی ناچیز دارم و در این باب تا به حال نتوانستم کمک مفیدی داشته باشم، ولی برای اینکه این سنگر اسلام خالی نماند مشغول به کار شدم، و وقتی سؤالات شرعی می‎شود مشکلاتی ایجاد می‎شود. دعا و سخنرانی استاد شهید مطهری را دائم پخش می‎کنیم و همیشه سعی می‎کنیم مراسم خوبی پخش کنیم، مانند کار یک رادیو. نظر فقهی شما را همه قبول دارند و دوست داریم مستقیم نظرات شما را بدانیم.

خیلی ممنون که این نامه را خواندید. من از خداوند طول عمر و سلامتی شما را آرزومندم، مرا ببخشید که این گونه جسارت کردم و وقت شما را گرفتم، امیدوارم که موجب آزار نشده باشم. ده سؤال در مورد اهل کتاب در اسلام داریم، به امید اینکه هم به زودی جوابهای شما را دریافت کنم و هم اینکه بتوانیم صدای شما را در اینترنت حتی اگر هم به صورت ضبط شده باشد پخش کنیم و بشنویم.

والسلام - علاءالدین
( بسم الله الرحمن الرحیم)

جناب مستطاب آقای علاءالدین دام توفیقه

پس از سلام و تقدیر و تشکر از فعالیتهای دینی و فرهنگی جنابعالی و اعتذار از تأخیر جواب، هرچند پاسخ مفصل به پرسشهای دهگانه شما در نامه مختصر نمی گنجد ولی پاسخ مختصر هر یک را در ذیل آن یادآور می‎شوم:

ناوبری کتاب