صفحه ۵۶۹

می‎کند و متأسفانه دولت آمریکا که خود از ترور ضربه خورده است با شعار مبارزه با ترور از این دولت حمایت می‎کند و حقوق ملت فلسطین را که صاحبان اصلی این سرزمین می‎باشند نادیده می‎گیرد، در صورتی که حق هیچ گاه مشمول مرور زمان نمی شود.

در خاتمه تذکراتی را دوستانه یادآور می‎شوم:

1 - از دولت های اسلامی انتظار می‎رود به حرف و شعار قناعت نکنند و از ملاحظات سیاسی جهانی بکاهند و با مشورت و تفاهم و تصمیم قاطع به راهکارهای عملی بیندیشند و به وظیفه انسانی و الهی خویش در برابر این همه جنایات عمل نمایند؛ و به ملت فلسطین که گرفتار جنایتکاران اسرائیل می‎باشند در این رابطه کمک رسانند.

2 - به سران دولت آمریکا تذکر می‎دهم که برای خوشایند اقلیت صهیونیست آمریکا و لابی یهود آن کشور بیش از این آبروی ملت بزرگ آمریکا را در سطح جهان حراج نکنند. آیا سزاوار است که با امکانات کشورهای اسلامی و مالیات ملت آمریکا دولت تروریست اسرائیل را مجهز نمایند و از جنایات آن حمایت کنند؟!

3 - به مردم اسرائیل تذکر می‎دهم که حرکت زور حرکت قسری و غیرطبیعی است و قسر و زور هیچ گاه دوام ندارد و بالاخره عکس العمل دارد. با زور و قلدری هرگز برای آنان امنیت و آرامش به دست نمی آید. تحرکات زورمدارانه یهود در صدر اسلام باعث شد که خداوند متعال از راه وحی عاقبت شیطنت ها و پیمان شکنی های آنان را به آنان تذکر دهد:

(و اذ تأذن ربک لیبعثن علیهم الی یوم القیامة من یسومهم سوء العذاب) (سوره اعراف، آیه 167)

(و هنگامی که اعلام نمود پروردگارت که به طور حتم برمی انگیزاند در برابر آنان تا روز قیامت کسانی را که آنان را عذاب دهند.) واضح است که هر عمل زوری بالاخره با واکنش هایی مواجه خواهد شد. قتل عامهایی که اینک به وسیله شارون و امثال او در جنین و رام الله و سایر بلاد فلسطینی انجام می‎شود خواهی نخواهی در آینده واکنش خواهد داشت و زندگی و امنیت شما را تباه می‎سازد.

پس بیش از همه خود ملت یهود باید جلوی این جنایات را بگیرند. دولت آمریکا

ناوبری کتاب