صفحه ۵۶۷

«70» پیام به مناسبت حوادث غمبار فلسطین

138121
( بسم الله الرحمن الرحیم)

در کتاب کافی از رسول خدا(ص) :

من اصبح لایهتم بامور المسلمین فلیس منهم،
و من سمع رجلا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم.
(اصول کافی، ج 2، ص 164)

در این ایام که حملات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل به شهرها و روستاهای فلسطین و تخریب ساختمانها و کشتار مردم بی دفاع آنها از بزرگ و کوچک و مرد و زن تحت حمایت دولت آمریکا به اوج رسیده است از ناحیه برخی از دوستان به اینجانب اعتراض می‎شود که چرا در برابر این همه جنایات ساکتید؟!

البته با توجه به اهمیت مسأله فلسطین و قدس شریف آقایان محترم تا اندازه ای حق دارند ولی اولا: من در رابطه با مسأله فلسطین چندین بار هم نوشته ام و هم مصاحبه داشته ام لیکن در جایی منعکس نشده است.

و ثانیا: اگر اسرائیل و حامیانش اهل منطق و استدلال و عواطف انسانی بودند با این همه راهپیمایی ها و اعتراضات همگانی در کشورهای اسلامی و غیراسلامی و حتی آمریکای شمالی تا حال مشکل فلسطین حل شده بود، ولی هنگامی که به افکار عمومی جهان و مقررات بین المللی اعتنا نمی شود و تنها زبان زور حاکم می‎باشد آنچه در برابر آن اثر دارد تنها قدرت و زور است.

لیکن با اینکه شمار مردم مسلمان جهان از یک میلیارد نفر متجاوز می‎باشد و شمار صهیونیستها در برابر آنان هیچ است متأسفانه قدرت سیاسی و اقتصادی کشورهای اسلامی در اختیار کسانی قرار گرفته که مرعوب قدرتهای بزرگ جهانی هستند و با

ناوبری کتاب