صفحه ۴۳۳

«53» مصاحبه پس از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری

1380318
( بسم الله الرحمن الرحیم)

حضرت آیت الله العظمی منتظری در ساعت 10 صبح هجدهم خرداد هشتاد رأی خود را در صندوق سیار شماره 300 هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ریختند.

لازم به ذکر است که ایشان در انتخابات میاندوره ای خبرگان رهبری شرکت نکردند. همچنین حفاظت سپاه از ورود خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) و عکاسان به داخل منزل ایشان ممانعت به عمل آوردند.

معظم له پس از انداختن رأی خود به صندوق مطالبی را بدین شرح ایراد فرمودند:

چون مردم با امید در انتخابات شرکت می‎کنند پس منتخب آنها باید به فکر وضع اقتصادی، فرهنگی و دینی و معیشتی جامعه باشد و به وعده هایش عمل کند. متأسفانه از اول انقلاب شعار بیشتر از عمل بوده است. شعار زیاد داده اند ولی یا موفق نشده اند یا بالاخره مشکلاتی بر سر راهشان بوده. خلاصه آنجور که باید دموکراسی و آزادی اجرا نشد. ژاپن خیلی دیرتر از ایران به فکر آزادی و دموکراسی افتاد، ولی در کشور ما از ابتدای حکومت مشروطه بحث حکومت مردمی و آزادی بود در حالی که الان ژاپن در این مورد و در موارد اقتصادی از آمریکا اگر جلوتر نباشد عقب تر نیست.

متأسفانه هر وقت هم در کشور ما کسی می‎خواست کاری بکند نمی گذاشتند مثل امیرکبیر که او را به ناحق کشتند. در حالی که کشور ما از نظر موقعیت و ذخایر در بهترین جای دنیا قرار گرفته است. ان شاءالله هرکس انتخاب می‎شود به نفع کشور و اسلام فعالیت کند.

ناوبری کتاب