صفحه ۲۳۳

گناه این همه هتاکی ها و خرابکاری ها و حرمت شکنی ها و اتلاف اموال و غارت آنها علاوه بر مباشرین این اعمال بر عهده محرکین این گروهها نیز می‎باشد، که در روز رستاخیز باید پاسخگو باشند.

من به این فریب خوردگان که محرکین، آنان را به نام دفاع از اسلام و انقلاب و ارزشها تحریک می‎کنند نصیحت می‎کنم که دینتان را صرف دنیای دیگران نکنید و بدانید که این کارها صددرصد تضعیف اسلام و انقلاب و روحانیت و حکومت است و عقاب اخروی را در پی دارد. شما به خیال خویش می‎خواهید از اسلام دفاع کنید در صورتی که این گونه کارها چهره پاک اسلام را خشن و مسلمانان را هرج ومرج طلب نشان می‎دهد و امنیت جامعه را به خطر می‎اندازد؛ از امیرالمؤمنین (ع) نقل شده: "اسد حطوم خیر من سلطان ظلوم، و سلطان ظلوم خیر من فتن تدوم" (بحارالانوار، ج 72، ص 359) شیر درنده بهتر است از حاکم ستمگر، و حاکم ستمگر بهتر است از فتنه های پیاپی.

خدایا تو شاهد باش که من برای رضای تو و اتمام حجت این مطالب را نوشتم، به امید اینکه افراد فریب خورده از خواب غفلت بیدار گردند.

بارالها تو خود آگاهی که هیچ گاه نه طالب مقامی بوده ام و نه مقهور جلوه های دنیا هستم، آنچه می‎گویم برای رضای تو و ارائه نشانه های دین تو و اصلاح امور و آسایش بندگان خدا و پیاده شدن دستورات تو می‎باشد.

اللهم انک تعلم انه لم یکن ما کان منا تنافسا فی سلطان و لا التماسا من فضول الحطام و لکن لنری المعالم من دینک و نظهر الاصلاح فی بلادک و یأمن المظلومون من عبادک و یعمل بفرائضک و سننک و احکامک .

والسلام علی جمیع الاخوان و الاخوات و رحمة الله و برکاته.

رمضان المبارک 1420 - دی ماه 1378
قم المقدسة - حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب