صفحه ۱۲۵

و دانشگاهها مرکز تربیت دانشمندان و اساتید رشته های مختلف علوم انسانی و طبیعی و... است و عظمت و شوکت جامعه و کشور به حرمت و اقتدار این دو قشر مؤثر و ارزشمند است. این همه به دانشگاهیان سفارش می‎شد که در مسائل سیاسی بی تفاوت نباشند آیا منظور حمله و سرکوب آنان بود؟!

این گونه حرکات جاهلانه، مدیریت مسؤولین عاقل و دلسوز و خدمتگزار را فلج می‎کند و سد راه تکامل و پیشرفت کشور می‎شود و در نیروهای فعال کشور روح یأس و سرخوردگی ایجاد می‎نماید؛ پس بر دولت و مسؤولین کشور است که ریشه این گونه جمعیت ها و فتنه ها را قلع و قمع نموده و از افکار مردمان عاقل و متعهد و دلسوز برای ترقی و تعالی جامعه و کشور در همه زمینه ها استفاده نمایند و به دانشمندان مجال اظهارنظر در مسائل اساسی کشور را بدهند، زیرا در اثر تضارب افکار و برخورد اندیشه های مختلف است که بشر تکامل می‎یابد.

انتظار می‎رود دولت و مسؤولین قاطعانه عمل نمایند و مسببین این حوادث ناگوار را تعقیب و مجازات کنند و مانند قتلهای فجیع زنجیره ای دفع الوقت ننمایند. در ماجرای قتلها نیز مسؤولین آن را محکوم نمودند ولی طولانی شدن رسیدگی به پرونده و ندادن پاسخ قانع کننده به مردم سؤال برانگیز شده است که این قاتلین به کجا وابسته اند که با آنان برخورد قاطع نمی شود. مردم منتظر عمل می‎باشند و بیش از این سهل انگاری در برابر تحمیل های ناروا را نمی پذیرند و از رئیس جمهور منتخب خود انتظار تصمیمات قاطعانه و عمل به وعده ها را دارند.

اینجانب در حالی که خود به طور غیرقانونی در خانه محصور هستم، این مصیبت بزرگ را به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و علما و دانشمندان و اساتید و دانشجویان و همه ملت ایران و خانواده ها و بازماندگان دانشجویان شهید تسلیت می‎گویم و برای همه شهدای عزیز رحمت واسعه حق تعالی و علو درجات را مسألت می‎نمایم. (و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون)

والسلام علی اخواننا المسلمین و رحمة الله و برکاته.

27 ربیع الاول 1420 - 1378420
قم - حسینعلی منتظری

ناوبری کتاب