صفحه ۲۱۵

(ذلکم اطهر لقلوبکم و قلوبهن )سوره احزاب (33): آیه 53. یعنی: "این کار دلهای شما (مردان مؤمن) و آنها (همسران پیامبر) را پاکتر می‎دارد".

از تاریخ به دست می‎آید که زنان قبل از بعثت پیامبراکرم (ص) حجاب درستی نداشتند و دنباله روسریهای خود را به پشت سر می‎انداختند به گونه ای که گلو و قسمتی از سینه و گردنبند و گوشواره های آنان نمایان می‎شد، و لذا خداوند در قرآن زنان پیامبر را از این که همچون زنان جاهلیت در میان مردم ظاهر شوند منع نمود و هدف از قرار دادن این دستور را پاکی آنها و دوری از پلیدی و گناه ذکر کرد.همان، آیه 33.

بدیهی است که تکیه بر زنان پیامبر به جهت تأکید بیشتر به خاطر موقعیت آنهاست وگرنه این دستور شامل زنان دیگر نیز می‎شود.

در دستور دیگری خداوند به رسول اکرم (ص) چنین می‎گوید: "ای پیامبر ! به همسران و دختران و زنان مؤمنان بگو: روسریهای بلند خود را بر خویش فرو افکنند، این کار برای این که (از زنان غیر عفیف) تشخیص داده شده و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است".همان، آیه 59.

2 - باعث می‎شود کامیابی جنسی خواه از طریق نگاه و گفت و شنود و لمس و خواه از راههای دیگر تنها مخصوص همسر باشد، و اندام زن و زینت ها و زیبایی های او نزد بیگانگان آشکار نگشته و هر گونه تحریک شهوت از محیط اجتماع برچیده شده و به محیط زندگی زناشویی اختصاص یابد، تا بدین طریق کانون خانواده مستحکم شده و عشق و عواطف و احساسات بین زن و شوهر زیاد گشته و دو همسر تعلق به یکدیگر پیدا نموده و زندگی زناشویی و خانوادگی از هم متلاشی نگردد.

وجود زنان برهنه با انواع آرایش ها شهوت مردان را برانگیخته آنها را به هوسرانی واداشته و هر روز دل آنها را در گرو دلبری قرار می‎دهد و در نتیجه پیمان زناشویی مفهوم خود را از دست داده و کانون خانوادگی به سرعت از هم گسیخته و متلاشی خواهد شد.

ناوبری کتاب